Artykuły

Botox w walce ze zmarszczkami

Botox od lat wykorzystywany w medycynie estetycznej i kosmetologii jako substancja pomagająca skutecznie walczyć ze zmarszczkami – nawet tymi, które ciężko jest wypłycić jakąkolwiek inną metodą, czyli zmarszczkami mimicznymi.

Toksyna botulinowa, czyli potocznie botox, powoduje rozluźnienie mięśni, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek. Substancja ta działa w obrębie mięśni, do których ją wstrzyknięto, pozostałe mięśnie zaś funkcjonują tak samo jak dotychczas. Dzięki temu wyraz twarzy ani jej naturalny wygląd nie zmieniają się, a zmarszczki ulegają wygładzeniu, nadają twarzy młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd.

Botox ma tę zaletę, że nie tylko wygładza zmarszczki, ale też zapobiega ich pogłębianiu się. Można go stosować zatem także jako profilaktykę powstawania zmarszczek mimicznych, w momencie, gdy nie są one jeszcze bardzo widoczne. Dzięki temu ich powstanie znacznie opóźnia się, a twarz na dłużej zachowuje młodszy wygląd. Na zabieg z użyciem toksyny botulinowej często decydują się osoby z żywą, silną mimiką, które obawiają się, że wkrótce jej efekty mogą stać się widoczne.