Artykuły

Beta- karoten w domowej apteczce

Beta- karoten idealne, naturalne lekarstwo na wiele chorób!

Beta karoten, inaczej mówiąc prowitamina A jest związkiem, który ma wiele różnych zastosowań. Kobiety, lubiące ciemny odcień skóry, przez dostarczania tego związku do swojego organizmu przyspieszają opalanie. Nie są to jednak jego jedyne zalety. Poznaj więcej sekretów jakie kryje w sobie beta karoten. Wystarczy tylko, że poświęcisz kilka chwil na to, by przeczytać dalszą część dzisiejszego artykułu.

Na co wpływa beta- karoten?

Oprócz przyspieszania opalania związek ten znacznie polepsza wzrok, dodatkowo wzmacnia też odporność naszego organizmu, pozwala szybciej wyleczyć trądzik i opóźnia wystąpienie zmarszczek na skórze. Beta- karoten możemy odnaleźć w barwnikach roślinnych- pomarańczowych, żółtych i czerwonych.  Substancja ta zalicza się do przeciwutleniaczy i to dzięki niej w naszym organizmie są hamowane wszystkie procesy oksydacyjne, które zapobiegają powstawaniu nowotworów. Potwierdzono też, że  spożywanie beta- karotenu  jest w stanie obniżyć powstawanie raka jamy ustnej, krtani, przełyku a nawet pęcherza moczowego. Naukowcy stwierdzili, że spożywanie prowitaminy A może stanowić ochronę nawet przed rakiem płuc, nie zaleca się jednak zażywać go w zwiększonych dawkach osobom, które palą nałogowo, gdyż może to przynieść odwrotny skutek. Mimo wszystko osoby palące, które chcą zażywać beta-karoten powinny porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem.

Beta karoten- źródła występowania

Miłośnicy beta- karotenu mogą go szukać w owocach i warzywach takich jak: marchew, dynia, brzoskwinie, pomidory, morele, papryka i pomarańcze. Ta grupa posiada dużo żółtego i czerwonego barwnika, lecz nie jest to jedyne źródło tego związku. Występuje on także w warzywach zielonych takich jak np.: brukselka, szpinak, sałata, fasolka szparagowa. Podsumowując…warto jest zażywać beta- karoten, gdyż wpływa bardzo korzystnie na nasz organizm, więc powinien znaleźć się w każdej, domowej apteczce.